Податок на лазні сараї і теплиці в 2020 році: зміни в законі, пільги, об’єкт

Мінфін РФ роз’яснив власникам земельних ділянок, що все будь-які споруди на території володіння є господарськими будівлями, тому повинні обкладатися податком. Розберемо докладніше, хто з 2018 року буде виплачувати податок на лазні сараї і теплиці? Кого обійде закон про нововведення стороною, і чи входять в список вуличні туалети.

Старий закон – старі проблеми

Останні новини про введення Мінфіном податку на лазні і інші побудови, розташовані на приватній території, стали причиною бурхливих збурень дачників і власників земельних ділянок. Насправді закон був введений вже досить давно, 30 листопада 2016 року, а нагадали про нього тільки зараз, коли були внесені відносно невеликі зміни в пунктах статті 401 НК РФ. Відповідно до закону всі нежитлові будівлі, які знаходяться на території садового або дачного ділянки відтепер вважаються повноцінними об’єктами майна. Тепер такі побудови як закриті альтанки, лазні, теплиці і туалети вуличного типу прирівнюються до житлових будинків.

Фахівці з податкової попередили всіх платників податку на майно про необхідність повідомлення органів ФНС про кількість і вигляді побудов, розташованих на приватній території для визначення відсотка виплати. Велика частина попереджених громадян просто проігнорували новина, це не дивлячись не те, що побудови оподатковуються з 2015 року, при цьому ФНС несе за собою право донараховувати відсоток виключно за 3 повних року. Країна, в свою чергу не бажає втрачати дохід, в зв’язку з чим представники Мінфіну вирішили голосно нагадати всім жителям держави про платіж в 2018 році на теплицю, вбиральні, теплиці, лазні на дачній території, оскільки саме цей рік вважається третім.

Податок на лазні, сараї і теплиці буквально підірвав суспільство – люди не розуміють, за що треба платити, коли і скільки

У разі відмови добровільного надання інформації про будівлі податківці рано чи пізно дізнаються про майно і розрахують податок на лазні сараї і теплиці за завищеною ставкою, що передбачено Податковим кодексом.

При цьому зверніть увагу, що Міністерство фінансів через украй неохочого надання громадянами інформації про госпбудівлі на своїх ділянках вирішило використовувати авіас’емку. Час, тривалість авіас’емкі регулюється в кожному регіоні окремо, але підсумок кожного – виявлення всіх будівель, не наданих до обліку, але включених до податкової масу. Після того, як безпілотники зафіксують об’єкти, податок будуть обчислювати за підвищеною ставкою.

ставки оподаткування

Отже, для тих, кого цікавить, чи треба платити за нежитлові будівлі, відповідь одна – так, все будови прирівнюються до житлових котеджів і за них необхідно виплачувати податок на лазні сараї теплиці. При цьому ставка визначається індивідуально муніципалітетами. За вказаними в законі правок, платіж повинен бути не менше 0,1% від кадастрової вартості самого об’єкта побудови, але при цьому не перевищувати 0,3%.

Згідно ст.406 НК РФ, Украінане зобов’язані задекларувати своє майно і платити за нього податок. Ви можете вирахувати його самі, скориставшись таблицею

У таких областях як Московська, Ленінградська і інших великих регіонах встановлено диференційний платіж на туалети, парники і лазні. Тут ставка буде визначатися виходячи з виду нерухомості, а також його географічного положення. При цьому велика частина муніципалітетів розраховує податок на будівлі встановлюються по максимальному рівню – 0,3%.

Якщо ж в ФНС про нерухомості не повідомили вчасно, то при його виявленні буде нараховуватися підвищений новий податок в розмірі 0,5%. Розрахунок за стандартним відсотку, а також можливість застосування пільг на 50 м2 буде можливим виключно в разі самостійного заяви про нежитлових побудовах.

Інформацію державні інспекції про наявність додаткових побудов отримують від заявників або з реєстрів країни. Платник податків повинен встигнути повідомити про нові конструкціях на ділянці до 31 грудня року, в якому вони були збудовані.

За твердженнями фахівців з ФНС, всю достовірну інформацію про наявність будівель вони отримуватимуть з фото, які роблять безпілотники при зйомці міст. Таким чином вони зможуть точно з’ясувати, які конструкції присутні на приватних ділянках і в якій кількості. Складно підтвердити або спростувати дану інформацію, але тут зрозуміло одне – закон є, значить, платіж на теплиці, лазні, літні кухні платити потрібно.

ВІДЕО: Роз’яснення окремих положень закону

Хто може користуватися пільгами

У безлічі пенсіонерів є у володінні дачні ділянки. Вони цікавляться, чи буде нараховуватися податок на їх будови або люди похилого віку відносяться до пільгової категорії? Такі власники приватних територій по нормативам 407 НК РФ не повинні оплачувати споруди. Крім цього, в списку опинилися такі громадяни:

  • ероі СРСР і РФ;
  • приватники Всесвітньої Вітчизняної Війни, а також державних конфліктів або бойових дій;
  • юди з довідкою чорнобильця;
  • раждане першої і третьої інвалідному групи;
  • ица, які отримують допомогу за вислугу років;
  • ругіе категорії.

Окремо слід виділити, що фізособи можуть не виплачувати нарахований платіж на нежитлові побудови, якщо їх площа менше 50 м2. Таким чином, відразу виключається необхідність оплачувати вуличні туалети і закриті альтанки. Але ось лазня та літня кухня під закон потрапляє.

Ряд громадян мають пільги з оподаткування

Громадяни з пільгової категорії можуть скористатися своїми перевагами тільки заявивши про своє право до першого листопада звітного періоду. Досить тільки подати відповідну заявку до територіального податкове установа. До заяви потрібно додати ксерокопію і оригінал документації, яка підтверджує, що громадянин законно має право на заявлені пільги.

Якщо ж людина одночасно буде пенсіонером і інвалідом, він має право зовсім не оплачувати майновий платіж не тільки за прибудову на території садового товариства, а й житловий будинок. Всі інші власники нежитлової нерухомості зобов’язані повідомити про її наявність в податкову і щорічно сплачувати встановлений в області відсоток.

Згідно із законом визначено, що всі споруди, які вважається нерухомістю і міцно зафіксовані на грунті, мають індивідуальним господарським призначенням, тому виступають в цивільному обороті цілком осібно. Наприклад, баню власник може здавати в оренду, виходить, що вона відноситься до оподатковуваного нерухомості.

1 січня цього року в силу вступив закон Російської Федерації, який дає дозвіл громадянам України реєструватися на дачних ділянках. В результаті власник заміського ділянки може самостійно оформляти реєстрацію, навіть якщо будинок розташовується далеко від населеного пункту.

На що ще раз слід звернути увагу

  1. алогообложенію підлягають тільки зареєстровані об’єкти. Якщо реєстрації немає, відповідно, платити нікому. Те ж саме стосується тимчасових споруд, наприклад, теплиць, ангарів та ін. Якщо об’єкт не зареєстрований на конкретну людину, споруда не обкладається податком.

Тимчасові споруди не підлягають оподаткуванню

  1. алогія розраховують тільки на ті об’єкти, чия площа перевищує 50 кв.м. Маленькі теплиці, вуличні туалети, невеликі альтанки та інші конструкції площею до півсотні метрів, розташовані на дачних ділянках, не оподатковуються.
  2. еєстрація і, як наслідок, оподаткуванню підлягають тільки капітальні будови – заземлення, з фундаментом. Мобільні будівлі, збірно-розбірні конструкції не є об’єктами обов’язкової реєстрації, не потребують дозволу на будівництво і демонтаж, відповідно, за них податок платити не треба.
  3. кщо у вас є пільги по оподаткуванню, податкову потрібно про це сповістити, для чого подають заяву до органу за місцем реєстрації.

Ссылка на основную публикацию