Чи вважати сарай нерухомістю?

При наданні пільг пенсіонерам підлягає сарай оподаткуванню? Він не капітальний, без фундаменту. Що на дачній ділянці є нерухомістю? Сарай без фундаменту може ставитися до нерухомого майна? Заява на надання пільг написала додому. А тепер податок прийшов на сарай. Це помилка?

Податком на майно фізичних осіб обкладаються наступні види майна:

  • житловий будинок (сюди відносяться будинки і житлові будівлі, розташовані на дачних ділянках, ІЖС, ЛПГ);
  • квартира,
  • кімната;
  • гараж,
  • машино-місце;
  • єдиний нерухомий комплекс;
  • об’єкт незавершеного будівництва;
  • інші будівлі, будівлі, споруди, приміщення (відповідно до ст. 401 Податкового кодексу).

Податкова база розраховується виходячи з кадастрової вартості об’єкта (п. 1 ст. 402 НК РФ). А кадастрова вартість – це вартість об’єкта нерухомості, певна в ході проведення державної кадастрової оцінки (ст. 3 Закону України «Про державну кадастрової оцінки»).

Тобто, оподаткуванню підлягають тільки об’єкти нерухомості, які поставлені на кадастровий облік (мають кадастровий номер) і пройшли зазначену оцінку.

Загальне правило віднесення об’єкта до нерухомості встановлено ст. 130 Цивільного кодексу РФ. До нерухомості відноситься все, що міцно пов’язане із землею, тобто об’єкти, які неможливо перемістити без невідповідного збитку (п. 1 зазначеної статті). У тому числі до цих об’єктів віднесено будівлі, споруди, об’єкти незавершеного будівництва.

У ст. 1 Містобудівного кодексу вводяться поняття:

  • «Об’єкти капітального будівництва» – будівлі, споруди, будівлі, незавершені об’єкти;
  • «Некапітальні будови, споруди» – будівлі, споруди, які не мають міцного зв’язку з землею і конструктивні характеристики яких дозволяють здійснити їх переміщення без невідповідного збитку.

Більш детальних критеріїв віднесення об’єкта до нерухомості на даний момент не існує, хоча Мінекономрозвитку вже давно працює над пакетом нормативних актів, спрямованих на уточнення цього поняття.

Всі ці хитросплетіння законодавства доводиться вказувати для того, щоб пояснити: саме по собі відсутність фундаменту у будівлі ще не означає, що воно не є нерухомістю. Споруда може стояти на голій землі, але при цьому стояти настільки міцно, що перемістити її не представляється можливим. Наскільки капітально побудований ваш сарай – поки що знаєте тільки ви. Але повинні будуть дізнатися і в податковій інспекції, якщо ви не зареєстрували його в якості об’єкта нерухомості.

Важливим є площа сараю. Справа в тому, що, крім пільги з податку для пенсіонерів на один об’єкт кожного виду майна, всім фізичним особам надається звільнення від податку щодо господарських будівель або споруд, площа кожного з яких не перевищує 50 м ?. Вони повинні бути розташовані на ділянках для городництва, садівництва, дачного господарства, ЛПГ та ІЖС.

Напевно ваш сарай менше 50 м ?, що дозволяє припустити – податок на нього дійсно нарахований помилково, незалежно від того, який рухається він чи нерухомий.

Для якнайшвидшого вирішення цього питання слід відвідати податкову інспекцію, взявши з собою документи на землю, будинок і господарську споруду, а також бажано мати документ, що підтверджує ваше право на пільгу зі сплати податку на будинок.

Якщо ж сарай не зареєстрований в якості об’єкта нерухомості, тоді необхідно знову-таки їхати в податкову і подавати претензію, в якій обґрунтовано викласти, що об’єкт майна, на який нараховано податок, є некапітальних будовою, не варто на кадастровому обліку, оскільки не відноситься до об’єктам нерухомості, і просити виправити помилку.

Ссылка на основную публикацию